Realizační tým

mezinárodní rozhodčí:

Mlejnková Blanka
– pro jednotlivkyně brevet I
– pro společné skladby brevet I

rozhodčí 1. třídy:

Bílková Tamara
Syslová Eva
Švédová Jitka
Ujčíková Irena

rozhodčí 2. třídy:

rozhodčí 3. třídy:

Hamříková Nataly
Chamzina Ludmila
Měřínská Milena
Hejčová Alice
Jašinská Denisa
Plchová Adéla

50. léta

1954 založena umělecká gymnastika v Brně
1957 ustanovena komise umělecké gymnastiky v Brně – městě

60. léta

Mezi významné postavy oddílu se zařadila zasloužilá trenérka Milada Honzová
1967 se stala absolutní mistryní ČSSR v MT žen Zdenka Mlynářová, která se také zúčastnila IV.MS ve Varně a ze 43 startujících obsadila 7.místo.

70. léta

V. MS v Havaně se zúčastnila Zdeňka Schinzelová.
VI. MS se z našeho oddílu účastnila Iva Zahrádková, která se jako členka družstva ČSSR umístila na 2. místě.
V klubu po ukončení své závodní kariéra začaly pracovat jako trenérky jak Iva Zahrádková tak Zdeňka Schinzelová.

80. léta a 90. léta

Zdeňka Schinzelová vychovala řadu výborných závodnic
1987 se stala absolutní mistryní ČSSR Andrea Koppová.
1989 se stává poprvé mistryní ČSSR Lenka Oulehlová, která kralovala české moderní gymnastice ( s výjimkou roku 1990) až do roku 1996
1997 mistryně ČR Lucie Bárková
1998 mistryně ČR Andrea Šebestová
1999, 2001 – mistryně ČR Žaneta Černohlávková
2000, 2002 – mistryně ČR Kristýna Kalábová

1992 se stává oddíl moderní gymnastiky Moravské Slávie Brno právním subjektem SK GiTy Moravská Slávia Brno – moderní gymnastika s vlastnictvím sportovní haly a přilehlého pozemku.

Po roce 2000

Klub je stálým dodavatelem gymnastek do reprezentačního družstva. V dosavadní krátké historii, kdy je moderní gymnastika olympijským sportem, měl klub zastoupení na třech olympijských hrách.
1. září 2000 bylo zřízeno při SK GiTy MS Brno Sportovní centrum mládeže, které v práci pokračuje doposud. Úkolem tohoto centra je samozřejmě příprava a zkvalitnění péče o mladé nadějné závodnice , od kterých se čekají výsledky co nejdříve.

2012 Sportovní klub moderní gymnastiky SK Moravská Slavia mění název díky novému partnerství se společností TART, s.r.o. Stalo se tak na základě smlouvy, kterou podepsali zástupci obou partnerů – předsedkyně klubu a reprezentační trenérka České republiky Zdena Schinzelová a jednatel společnosti TART, s.r.o. Michal Hort. Oficiální název klubu tedy zní SK TART Moravská Slavia Brno.

2013 česká moderní gymnastika oslavila 60 let od svého vzniku. K tomuto výročí proběhla tisková konference s předsedkyní ČSMG a manažerkou našeho oddílu ing. Blankou Mlejnkovou. Z této tiskové konference vznikl dokument o historii české moderní gymnastiky.

Absolutní mistryně ČR

2007 – Iva Mendlíková
2008 – Nela Radiměřská
2009 – Nela Radiměřská
2010 – Nataly Hamříková
2011 – Monika Míčková
2012 – Monika Míčková
2013 – Monika Míčková
2014 – Monika Míčková
2015 – Monika Míčková
2016 – Anna Šebková
2017 – Anna Šebková
2018 – Alina Chamzina

V rámci SK TART MS Brno funguje Sportovní centrum mládeže a Sportovní středisko.

Sportovní centrum mládeže

Úkolem SCM je zabezpečit nadstandardní přípravu sportovních talentů, zejména jejich odborné trenérské vedení směřující ke státní sportovní reprezentaci. Vedoucí trenér musí splňovat kvalifikační požadavky – nejvyšší trenérská kvalifikace (I. tř.).

Do péče SCM mohou být zařazeny gymnastky ve věku 14 až 19 let, členky reprezentačních družstev nebo gymnastky svojí výkonností směřující k reprezentaci a gymnastky pověřené reprezentací.

Vedoucí trenérkou našeho SCM je paní Zdenka Schinzelová.

Do SCM jsou aktuálně zařazeny tyto gymnastky:

Alina Chamzina – SK TART MS Brno
Adriana Timková – SK TART MS Brno
Sabina Zálešáková – SK TART MS Brno
Lucie Anýžová – SKP Brno
Barbora Klementová – SKP Brno
Denisa Štěpánková – SKP Brno
Gabriela Trnková – SKP Brno
Veronika Wünschová – SKP Brno
Barbora Kafková – SK MG Vysočina Jihlava
Nela Pochylá – SK MG Vysočina Jihlava
Natálie Šebková – Sokol Praha VII

Sportovní středisko

SpS zajišťuje nadstandardní přípravu sportovních talentů a připravuje sportovce pro přechod do Sportovních center mládeže (SCM) a do výkonnostního sportu juniorské kategorie. Vedoucí trenér musí splňovat požadavek morální a mravní bezúhonnosti a požadavek kvalifikace pro výkon funkce, tj. nejvyšší kvalifikace – trenér I. třídy.

Do SpS jsou zařazovány gymnastky ve věku 9 – 14 let.

Vedoucí trenérkou našeho SpS je paní Tamara Bílková.

Do SpS jsou aktuálně zařazeny tyto gymnastky:

Žaneta Dvořáková
Veronika Gumenyuk
Isabela Hortová
Diana Chamzina
Anna Jaitnerová
Berenika Kouřilová
Laura Osičková
Pavlína Ella Pavlíčková
Nela Sedláková
Barbora Šiková
Denisa Václavíková